top of page

Vyšetření zraku

V čem vám pomůže?

1.
Nalezne příčinu zrakového nepohodlí:

Které může být způsobena dioptrickou vadou (se kterou pomohou brýle nebo kontaktní čočky) nebo špatnou spoluprací mezi pravým a levým okem (problém v koordinaci očí, který může být řešen například zrakovým tréninkem).

2.
Screening očních onemocnění:

Zrak je pro nás opravdu velmi důležitý a pravidelné kontroly ho pomáhají chránit. Zásadní je například pravidelná kontrola nitroočního tlaku, která může pomoci ke včasnému odhalení zeleného zákalu a záchraně zraku.

Ordinace optometristy

Cesta k perfektnímu zraku vede přes důkladné
oční vyšetření.

Jak vyšetření probíhá?

Anamnéza během vyšetření optometristy

1. Anamnéza

Nejdříve probereme, co vás trápí a jak bychom mohli pomoci. 

2. Přístrojové vyšetření

Přístroj Wave Analyzer Medica 700 provede sedm různých očních měření, která nám pomohou k nalezení problému a ke screeningu očních onemocnění.

Přístrojové vyšetření optometristou
Měření dioptrií optometristou

3. Měření dioptrií (refrakce)

S pomocí nejnovějších přístrojů změříme jaké dioptrie potřebujete na různé vzdálenosti.

4. Spolupráce očí

Zrak není jenom o dioptriích - vzhledem k tomu, že máme dvě oči, vyšetření jejich spolupráce je důležitá součást vyšetření.

Zrakový trénink pro skryté šilhání
Vyzkoušení nových dioptrií v prostoru

5. Zkoušení korekce v praxi

Častokrát je to pro náš mozek opravdu veliký šok vidět najednou ostře a proto u nás věnujeme dostatek času vyzkoušení nové korekce v "terénu".

6. Volba řešení

Probereme, jaká korekce a typ brýlových čoček je pro vás nejvhodnější. U specifických poruch ve spolupráci očí, vysvětlíme, jaké jsou možnosti zrakového tréninku.

Výběr vhodných brýlových čoček
Měření centrace čoček pro zhotovení brýlí

7. A co když jsou potřeba brýle?

Vybrat nové brýle není jen tak, musíte se v nich cítit dobře. Vždy je lepší mít pár očí navíc, poradíme vám my, ale nebojte se přizvat i vaše blízké.

optik x optometrista x oftalmolog

Optik

Optometrista

Oftalmolog

Kdo je kdo a koho potřebujete zrovna Vy?

Potřebujete poradit, které brýle jsou pro vás vhodné a také poradenství ohledně brýlových skel?

Optik

Optik vám poradí s výběrem správné obruby a brýlových čoček. Vybrat správnou obrubu není pouze módní věc, protože to jak vám brýle sedí, ovlivňuje jak vidíte. Některé brýle nejsou vhodné pro určité dioptrie a tak dále. Optik má specializované středoškolské vzdělání a vše vám rád vysvětlí.

Zdá se vám, že vidíte rozmazaně, text se vám při čtení rozostřuje nebo dokonce dvojí a máte unavené oči?

Optometrista

Optometrista je zde hlavně proto, aby vám vyšetřil zrak a určil správné dioptrie. Dále se také věnuje aplikaci kontaktních čoček, screeningu očních onemocnění a také tomu, jak spolu oči spolupracují. Tuto spolupráci s vámi může optometrista cvičit zrakovým tréninkem. Optometrie se studuje na vysoké škole.

Chcete celkovou zdravotní prohlídku oka, utrpěli jste úraz a nebo potřebujete vystavit potvrzení?

Oftalmolog

Neboli oční doktor je absolvent medicíny a jeho hlavním úkolem je léčit oční onemocnění. Pokud má optometrista podezření na oční onemocnění, odešle vás k očnímu doktorovi, který udělá celkovou zdravotní prohlídku oka a určí diagnózu a léčbu. Pouze doktor má také pravomoc vydávat potvrzení na řidičský průkaz.

bottom of page