top of page
naše služby - sluneční brýle (1 of 1).jp

Dva úkoly slunečních brýlí:

1.
Ochrana před oslněním

2.
Ochrana před UV zářením

Ochranu poskytuje zabarvení brýlové čočky. Jednoduše to znamená, že část světla je absorbována brýlovou čočkou a tak nás chrání před oslněním například za slunečného dne.

Před UV zářením se běžně chráníme opalovacími krémy. Stejně tak jako může poškodit kůži, může sluneční záření poškodit i naše oči a proto je nutné je chránit.

Sílu zabarvení popisujeme pomocí procent světla, která čočka pohltí. Nejčastěji se do slunečních brýlí používá 85% zabarvení, což znamená, že čočka 85% pohltí a pouze 15% projde k našemu oku.

Před UV zářením nás mohou stejně dobře chránit brýlové čočky zabarvené (sluneční) i čiré. Nezáleží tedy na zabarvení, ale hlavně na materiálu a kvalitě brýlové čočky.

Zabarvení může nabývat různých odstínů - nejčastěji používané je šedé, hnědé a šedozelené zabarvení.

Výrobce Essilor označuje svoje brýlové čočky E-SPF faktorem, který udává, jak silnou ochranu před UV zářením čočky poskytují.

Věděli jste, že lze vyrobit sluneční dioptrické brýle?

Vyrobit sluneční dioptrickou čočku do brýlí již není žádný problém a nemusí to být dražší než čočka čirá. Zabarvená dioptrická čočka lze vsadit do kvalitní brýlové obruby, která nemusí být vyrobena speciálně jako sluneční, ale je potřeba, aby byly brýle dostatečně veliké a chránily tak oči ze všech stran.

Další možnosti jsou také samozabarvovací čočky a nebo brýle s magnetickým slunečním klipem.

Přijďte k nám a můžeme probrat, jaké řešení je nejvhodnější pro Vás!

Sluneční dioptrické brýle
bottom of page