Sportovní brýle

Sportovní brýle jsou stále častěji vyhledávaným artiklem. Není divu. Tento trend jde ruku v ruce se stále větší oblibou takových sportovních činností, jako je cykloturistika nebo lyžování.

Sportovní brýle Eyeguard

Sportovní brýle musí splňovat hned několik požadavků na jejich správnou funkci. Mechanickou ochranu zraku, ochranu UV filtru před slunečními paprsky nebo zlepšení orientace v terénu. To platí zvláště tam, kde se rychle pohybujeme v prostředí, kde se střídají přechody prudkého světla a stínu. Dobře zvolený barevný filtr nám pomůže nejen snížit namáhání zraku při těchto přechodech, ale zlepší i plastické vnímání reliéfu terénu. Tím zvyšuje naši bezpečnost. Sportovní brýle musí navíc bezpečně sedět i při rychlých pohybech a v neposlední řadě nesmí vadit ani při pocení. Nejlepší vizitkou pro sportovní brýle je to, když úplně zapomenete na to, že je máte na hlavě.

Sportovní brýle R2

Zvláštní kapitolou jsou sportovní brýle s možností dioptrické korekce. Ať už se jedná o brýle ochranné (squash, fotbal apod.) nebo o brýle, do kterých se dají vložit dioptrické vložky, tvořící s brýlemi pevný celek. Mají odklopný či pevný zorník v různých barevných filtrech, který vás při výkonu sportu nijak neomezuje.

Velmi oblíbené jsou sportovní brýle, kde je dioptrický účinek rozložen v celém zorníku a to i ve značném zakřivení. Výroba respektuje poslední poznatky sportovní optometrie a uspokojí i ty nejnáročnější. Takové jsou např. Performer TTR.

Sportovní brýle Performer

Obruby Performer TTR díky titanové kostře vydrží neuvěřitelné zatížení. Dají se snadno anatomicky přízpůsobit na nose, kolem hlavy a za ušima. Příjemný povrch z materiálů Grilamid TR90, který má tvarovou pamět a je velice odolný proti nárazu a silikonu, který je antialergenní a zajišťuje stabilitu brýle a komfortní kontakt obroučky s kůží.

Vyrábějí se ve dvou velikostech S a L, takže sedí jak na juniorské a dámské, tak i širší pánské obličeje.

Široká nabídka barevných úprav skel, od stálobarevných, přes samozabarvovací, až ke kombinaci samozabarvování a polarizace. Možnost zhotovení skel s přídavnými ventilačními otvory.

Sportovní brýle Performer TTR jsou skvělou volbou sportovní obroučky pro zabroušení dioptrií. Dodací rozsah se pohybuje v rozmezí cca. +4,00 až -6,00 dioptrií, ale toto rozmezí lze i přesáhnout. Samozřejmostí je zabroušení včetně případné cylindrické korekce.

Z výše napsaného je jasné, že správnému výběru sportovních brýlí je třeba věnovat zvýšenou pozornost a rada zkušeného optika Vám rozhodování jenom usnadní. Rádi se s Vámi o naše zkušenosti podělíme.